Eachine TX526 5.8G 40CH 25MW/200MW/600MW Switchable AV Wireless FPV Transmitter
Eachine TX526 5.8ghz vtx, now at only 12.59 usd!
For updated price, follow this link.
Specification:
Brand Name: Eachine
Item Name: 5.8G 40CH 25MW/200MW/600MW Switchable AV Wireless FPV Transmitter
Model: TX526
Transmitting Power: 25mW 200mW 600mW Switchable
Video Format: PAL/NTSC
Working Current: (25mW 120mA & 200mW 180mA & 600mW 250mA) @ 12V
Operating Voltage: 7-24V
Operating Temperature: -10℃—+85℃
Video Band Width: 0-18 MHz
Audio Carrier Frequency: 6.5MHz
Video Input Level:1.0Vp-p (±0.2)
Video Input Impedance: 75 Ohm
Audio Input Level: 1.0Vp-p
Audio Input Impedance: 10K Ohm
Antenna Connector: RP-SMA Male Connector
Weight: 6.8g
Dimension: 28.5(L)x 20(W)x 8(H)mm
Features:
-25mW, 200mW, 600mW Switchable